DEN NORSKE KIRKE
Vedavågen menighet
  Søk
20. mai 2012 ..:: Artikler ::..   Logg inn
 Artikler

Fullt hus og mange lovord om kirkebygget!

Kategorier: | Forfatter: Ove Sjursen | Opprettet: 31.08.2009 | Visninger: 598

Lørdag 29. august var det åpen dag i Vedavågen kirke. Bygget skal være ferdig til festuke fra 13. desember, og vigslingsgudstjeneste 20. desember. Nå kunne vi ikke vente lenger, så kirken ble åpnet slik at alle som var spente på hvordan den kom til å se ut fikk komme og se.

Foto: Karin Moe

Åpen dag ble en kjempesuksess. 3-4oo mennesker fant vegen, og var overveldet over hvor fin kirken blir.

Innsamlingen fikk et skikkelig puff, da over 350 personer signerte baksiden av en gulflis. Noe som gav over 35.000 kroner i kassen!

Kl 14.00 drog Jostein Myklebust i gang med en minikonsert, hvor B-kids, Eline Mannes og Thea Lund Brekkå var med. Korsang, solosang og allsang ble en flott opplevelse og satte standarden for kirka som nok kommer til å bli fylt med mye lovsang og glede.

Under "bilder" i menyen finner du flere bilder fra den åpne dagen.

Haugesunds avis, Karmøy lokal har også en billedserie her

 

Bookmark and Share

Tilbake
  

Copyright: Karmøy kirkelig fellesråd